Słownik

Charakterystyka produktów od A-Z

Acclimatic

Po założeniu nowych aparatów, szczególnie w przypadku użytkowników, którzy zakładają je po raz pierwszy, potrzebne mogą być kontrolne wizyty, podczas których ustawienia głośności aparatu są dostrajane do potrzeb pacjenta. Funkcja Acclimatic pozwala na automatyczne, stopniowe zwiększanie głośności aparatu w określonym czasie (np. 2 tygodni), dzięki czemu liczba wizyt mających na celu dostrojenie aparatu znacznie się zmniejsza, a pacjent stopniowo może przyzwyczajać się do aparatu słuchowego.

Adaptacyjna redukcja szumu wiatru

Funkcja przetestowana podczas burzy: inteligentna technologia automatycznie tłumi nieprzyjemny szum wiatru, zapewniając tym samym zwiększony komfort słuchania i noszenia, szczególnie na dworze.

Automatyczne rozpoznawanie sytuacji

Aparat słuchowy jest automatycznie dostosowany do sytuacji dźwiękowych w jakich znajdzie się jego użytkownik, co umożliwia optymalne rozumienie mowy.

Comformatic 2.0

Comformatic to nowa generacja klasyfikatora sytuacji akustycznych, który potrafi rozpoznawać następujące sytuacje: cisza, hałas w tle, mowa, mowa z hałasem w tle i muzyka. Działanie klasyfikatora polega na automatycznej zmianie ustawień aparatu słuchowego zależnie od rozpoznanej sytuacji, dzięki temu jakość dźwięku oraz odbiór mowy jest zawsze doskonała.

Data Logging

Funkcja Data Logging to „elektroniczny dziennik“ dokumentujący indywidualne preferencje użytkownika, ułatwiając w ten sposób szczegółowe dopasowanie. Technologia ta pozwala na zapamiętywanie i analizowanie informacji gromadzących się podczas noszenia aparatu:

» analiza rozpoznawanych sytuacji akustycznych,
» częstotliwość używania danych programów,
» czas użytkowania aparatu,
» zmiana głośności na poszczególnych programach przy jednoczesnym podaniu wartości dB.

Dokładne dopasowanie aparatu jest możliwe po uzupełnieniu zebranych informacji przez funkcję Data Logging. Ułatwia to analizowanie trudnych do opisania sytuacji, a tym samym precyzyjne rozwiązywanie ewentualnych problemów.

Funkcjonalność HiFi

Zapewnia wspaniałą jakość dźwięku oraz optymalne rozumienie mowy w aparatach wewnątrzusznych.

Menedżer hałasu

Czysta przyjemność słuchania zapewniona jest przez Menadżera hałasu, który w pomysłowy sposób łączy zaawansowane funkcje takie jak: filtr Wienera, adaptacyjna redukcja hałasu oraz tłumik impulsów. Dzięki niemu, zapewnia jest niezakłócona jakość słyszenia za każdym razem.

Opóźnienie włączenia Audiomatic

Funkcja pozwalająca na włączenie aparatu słuchowego dopiero w chwili, gdy znajdzie się on w uchu użytkownika, zapobiega to powstawaniu pisków podczas włączania i zakładania aparatu.

System antysprzężeniowy

Aparat słuchowy rozpoznaje i tłumi jakiekolwiek skłonności do tworzenia się pisków i sprzężeń.

System wielomikrofonowy Audio Scope

Technologia mikrofonowa wyróżniająca się wieloma trybami pracy:
» wielokierunkowy tryb pracy: aparat odbiera i przetwarza dźwięki ze wszystkich kierunków jednakowo;
» kierunkowy tryb pracy: dźwięki pochodzące z przodu są oceniane jako ważniejsze niż pochodzące z innych kierunków;
» kierunkowy adaptacyjny tryb pracy: wyciszane są poruszające się źródła hałasu;
» kierunkowy automatyczny tryb pracy: prawy i lewy aparat przełącza się pomiędzy trybem wielokierunkowym i kierunkowym adaptacyjnym. Delikatny i precyzyjny mechanizm przełączający pozwala na optymalne i wygodne dostosowanie pracy aparatu do bieżącej sytuacji słyszenia.

Wireless – funkcjonalność bezprzewodowa

Funkcja Wireless pozwala na bezprzewodową i obuuszną komunikację pomiędzy prawym i lewym aparatem słuchowym. Obydwa systemy nieustannie wymieniają między sobą informacje, dostosowując się automatycznie do odpowiedniej sytuacji słyszenia – synchronicznie i wyjątkowo skutecznie. Za pomocą przycisku zmiany programów możliwy jest np. wybór programu po prawej stronie, który jest zsynchronizowany ze stroną lewą. Dodatkowo, praktyczny pilot pozwala na wygodną zmianę ustawień, takich jak głośność czy zmiana programów, w prawym i lewym aparacie jednocześnie.